tarcica liściasta i iglasta • elementy konstrukcyjne • suszenie • parzenie • impregnacja drewna

Znak towarowy FSC® daje gwarancję, że drewno użyte w danym produkcie pochodzi z lasów, które są gospodarowane według uznanych na całym świecie zasad i kryteriów.

Przyznanie prawa używania znaku towarowego FSC pozwala klientom wybrać produkt pochodzący z certyfikowanego - tj. odpowiedzialnie gospodarowanego lasu.

Certyfikacja lasów według FSC jest rynkowym narzędziem, które promuje odpowiedzialną gospodarkę leśną, tzn. prowadzoną zgodnie z zasadami ochrony przyrody i środowiska, korzystną dla społeczeństwa i opłacalną ekonomicznie.

o firmie

SILVA Zakład Drzewny w Słupsku spółka z o.o. istnieje od ponad 50 lat. Powstała na bazie byłego Słupskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. W okresie 1996 - 2003 należała do Grupy Kapitałowej PAGED S.A. W dniu 8 lipca PAGED S.A. sprzedał swoje udziały i w związku z tym nastąpiła zmiana nazwy spółki.

SILVA Zakład Drzewny w Słupsku zatrudnia 30 osób. Specjalizuje się głównie w zakresie produkcji tarcicy liściastej oraz iglastej. Część produkowanej tarcicy jest uszlachetniana poprzez suszenie, parzenie, impregnację oraz struganie. Oferowane przez nas wyroby cechuje wysoka jakość, konkurencyjność cen, a także terminowość dostaw.

Od wielu już lat nasze przedsiębiorstwo jest cenionym partnerem nie tylko na lokalnym rynku drzewnym - mamy odbiorców na terenie całego kraju, jak również za granicą. Od 2000 r. posiadamy certyfikat kontroli pochodzenia produktu z międzynarodowym znakiem towarowym FSC®. Znak towarowy FSC daje gwarancję, że drewno użyte w danym produkcie pochodzi z lasów, które są gospodarowane zgodnie z uznanymi na całym świecie zasadami i kryteriami ochrony przyrody i środowiska. Certyfikacja lasów według FSC jest rynkowym narzędziem, które promuje odpowiedzialną gospodarkę leśną.

Dystrybucja wyrobów spółki odbywa się przy pomocy współpracujących z nami składów handlowych. Naszą ofertę kierujemy również do firm zajmujących się produkcją mebli, stolarki budowlanej, schodów, drzwi, krzeseł i wielu innych.

Na życzenie indywidualnych klientów realizujemy pojedyncze zamówienia, stosując elastyczny system podejmowania decyzji cenowych.